Gminne zawody w pływaniu

23 stycznia 2023 roku w niecce sportowej naszej pływalni odbyły się Gminne zawody w pływaniu indywidualnym i w sztafecie. 

W zawodach skierowanych do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Niepołomice startowało 160 osób. Najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie niepołomickiej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Społecznej Szkoły im. Sue Ryder na Jazach. 

Był to jeden z etapów rywalizacji o najbardziej usportowiona szkołę miasta i gminy Niepołomice. Uczniowie z klas 1-6 startują w Igrzyskach Dzieci, a klas 7 i 8 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. 

Zwyciężczynie i zwycięzcy zawodów na szczeblu gminnym startują później w zawodach powiatowych, a dalej – na szczeblu wojewódzkim. Rywalizacja toczy się w wielu różnych dyscyplinach: od badmintona, lekką atletykę, tenis stołowy po pływalnie.

Warto przypomnieć, że poziom sportowy młodych ludzi z naszego terenu jest dość wysoki. Reprezentanci powiatu wielickiego z powodzeniem startują w zawodach wojewódzkich, gdzie ustępują praktycznie tylko uczniom z Krakowa czy Nowego Targu. 

Kategoria:
Udostępnij: