Inwestujemy dla Waszego komfortu – remonty w krytej pływalni w Niepołomicach

Kryta pływalnia w Niepołomicach to nie tylko miejsce do ćwiczeń, ale też przestrzeń do relaksu. Dlatego dbamy, by obiekt był zawsze w jak najlepszym stanie technicznym i estetycznym. 

Pływalnia działa od 2006 roku, pomagając dbać o kondycję mieszkańcom gminy Niepołomice, ale nie tylko. Chcemy, aby korzystanie z naszej pływalni było czystą przyjemnością, dlatego przeprowadzamy remonty i modernizacje.

Od początku roku skorzystać możecie z wyremontowanych, funkcjonalnych i wygodnych szatni: rodzinnej i dla osób z niepełnosprawnościami.

Odnowiliśmy nieckę rekreacyjną i plażę basenową. Zmiany objęły nie tylko część widoczną dla gości, ale i urządzenia znajdujące się pod basenem. Zmieniliśmy lokalizację dwóch, ogromnych filtrów i wypełniliśmy je nowym złożem, dzięki czemu lepiej oczyszczają wodę basenową poprawiając jej jakość i bezpieczeństwo użytkowników.

Szykujemy się do wymiany pieca gazowego, który od lat ogrzewał basen. Nowy kocioł zamontowany będzie… na dachu obiektu. Przy okazji zdecydowaliśmy się na wymianę wewnętrznej instalacji gazowej, przenosząc ją na zewnątrz budynku.

Ogrzewanie oparte o nowoczesny kocioł i nową instalacją wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo gości, ale też będzie rozwiązaniem efektywniejszym ekonomicznie i przyjaznym dla środowiska. 

Przypomnijmy też, że w miesiącach słonecznych pływalnia ogrzewana jest pompami ciepła, które energię elektryczną otrzymują z paneli fotowoltaicznych.

Kolejna duża inwestycja to remont kanałów wentylacyjnych,  który zwiększył sprawność systemu wymiany powietrza i przełożył się na komfort przebywania w naszym obiekcie.

Arnold Stempak, prezes zarządu spółki Infrastruktura Niepołomice przyznał, że „zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie tych remontów bo mimo, że większości prac nie widać gołym okiem, to od nich zależy jakość oferty i satysfakcja naszych gości. Mamy nadzieję, że kolejne etapy remontów zaplanowane na następne lata również uda się nam realizować sprawnie i skutecznie”

A kierownik centrum sportu i rekreacji, Paweł Zając podziękował za wyrozumiałość w czasie remontów: “wiemy, że prace wiążą się z utrudnieniami, ale staramy się na czas ich trwania nie zamykać całego obiektu, tylko dawać możliwość korzystania z części, które nie są nimi objęte.”

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, profilu na Facebooku, a przede wszystkim: do wizyty i skorzystania z usług pływalni! Czekamy na Was!

Kategoria:
Udostępnij: