Remont ukończony i oczekiwanie na wyniki badań wody

Mamy dobrą wiadomość – remont instalacji do oczyszczania wody basenowej dobiegł końca. Teraz czekamy na wyniki badań wody, aby najszybciej jak to możliwe oddać Wam możliwość korzystania z niecki rekreacyjnej, jacuzzi i zjeżdżalni. 

W naszym basenie rekreacyjnym znajduje się aż 128 m3 wody, która non stop jest filtrowana i uzdatniana. Podczas przerwy filtry zostały dokładnie wyczyszczone i wypełniane świeżym złożem, dzięki czemu woda basenowa będzie miała jeszcze lepszą jakość. Również plaża basenowa, czyli miejsce dookoła niecki basenowej, została wyczyszczona i zabezpieczona. 

Baseny są już wypełnione wodą, ale to nie oznacza końca przerwy w funkcjonowaniu. Wczoraj pobrane zostały próbki wody, które trafiły do laboratorium. Tam zostaną przebadane pod kątem czystości mikrobiologicznej oraz jakości fizykochemicznej. Ciekawostką jest fakt, że sposób i miejsce pobierania wody nie jest przypadkowy i został ściśle określony procedurą. 

Kiedy wrócą wyniki badań i będą one spełniać wymagane standardy, zgłosimy to do inspekcji sanitarnej i z radością otworzymy dla Was basen! 

Bądźcie czujni, bo to może nastąpić na dniach. My też się nie możemy się doczekać!

Kategoria:
Udostępnij: